افتتاح 2 واحد تولیدی در اردکان

افتتاح 2 واحد تولیدی در اردکان

یزد – ایرنا – ۲ واحد تولیدی روز سه شنبه 4 شهریور 99 با حضور معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، استاندار یزد و نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ، این ۲ واحد شامل سامانه های هوشمند و کارخانه تولید کاشی و سرامیک است که  این واحد در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار ساخته شد  و عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۹۶ با خرید ماشین آلات آغاز شد.

۲۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند و برای راه اندازی این واحد ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است .

همچنین شرکت سامانه های خانه هوشمند نیز با ساخت کلیدهای هوشمند اولین تولید کننده با تعداد بالاست که محصولاتش را در کشور تولید می کند، این واحد در سال ۱۳۹۶  با یک خط تولید آغاز به کار و در سال ۱۳۹۸ اولین بازاریابی آن شروع  و امروز رسما افتتاح شد.

پنج میلیارد تومان برای راه اندازی این واحد سرمایه گذاری شده و نزدیک به ۳۰نفر به طور مستقیم و ۴۰ نفر به صورت غیرمستقیم در این واحد مشغول به کار هستند .

همچنین در سفر یک روزه  خداداد غریب پور معاون وزارت صمت که به مناسبت هفته دولت، در هفته دهم «پویش ملی تولید، تدوام امید» و در  آیین افتتاح بزرگترین کارخانه احیای مستقیم بخش خصوصی در اردکان حضور یافت، وی تصریح کرد: سال گذشته ۲۷.۹ میلیون تن آهن اسفنجی تولید شد که حاصل آن تولید ۲۷ میلیون تن فولاد خام بود.

افتتاح 2 واحد تولیدی در اردکان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: از این رقم, ۱۲ میلیون تن فولاد به خارج  از کشور صادر شده است.
وی ادامه داد: صادرات فولاد یکی از اقداماتی است که دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر پیشگیری از خام فروشی مواد معدنی را رفع  می کند.

وی ارزش صادرات فولاد را  چهار میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا تاثیر به سزایی در رشد تولید و صادرات داشته ،ضروری است از این تدابیر حمایت و تقدیر شود.
وی ادامه داد: سال قبل میزان صادرات فولاد در کشور ۳۷ درصد و مس دوبرابر رشد پیدا کرد.
وی درباره ویژگی های کارخانه فولاد اردکان هم گفت: تکنولوژی تولید آهن اسفنجی این واحد« میدرکس »است که با سرمایه گذاری ۷۵ میلیون دلار و ۸۵۰ میلیارد تومان و توسط شرکت های داخلی راه اندازی شده است.
به گفته غریب پور، اشتغال مستقیم این کارخانه ۵۰۰ نفر و اشتغال غیرمستقیم آن ۲ هزار نفر است و  با رعایت پروتکل های بهداشتی، موردی از ابتلا به کرونا در این کارخانه گزارش نشده است.

افتتاح 2 واحد تولیدی در اردکان

مجتمع تولید آهن اسفنجی اردکان در زمینی به مساحت پنج میلیون و یکصد هزار مترمربع و با زیربنای یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع افتتاح شد؛ این مجتمع به منظور تأمین بخشی از نیاز داخلی خوراک کارخانه های فولادسازی و نیز زنجیره کامل تولید شامل واحدهای کنسانتره، گندله سازی ، تولید آهن اسفنجی ، ذوب و فولاد و کارخانه نورد فعالیت دارد.

ظرفیت سالانه تولید مجتمع یادشده  ۹۶۰ هزار تن اعلام شد.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.